});
Müzik Kutusu

Randevu

Ziyaret Öncesinde

İTK Uşakizade Köşkünü hafta içi 09.00-17.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Rezervasyon için İTK Uşakizade Köşkü'ne gelmeden önce 0 (232) 244 05 00 Dahili 1210 numaralı telefondan randevu alınız.
Kurallar

Grup sorumlusu öğretmenlerin ziyaret boyunca öğrencilerini yalnız bırak mamaları önemle rica olunur.

Ziyaret öncesinde öğrencilere hiç bir obje'ye dokunulmaması, kapalı kapıları açmaması, bariyerle sınırlandırılmış alanlara girilmemesi konusunda bilgilendirilme yapılması gerekmektedir. Tur anlatımı sırasında rehberi dikkatle dinlemeleri, kendi aralarında konuşmamaları, yiyecek ve içeçecek maddelerini Köşkü sokmamaları konusunda hatırlatma yapılması rica olunur.

Ulaşım  

İTK Uşakizade Köşkü İzmir Göztepe semtinde İTK Bahattin Tatış Kampüsü alanında bulunmaktadır. Deniz tarafından Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinden Mithatpaşa Caddesi, Ayşe Mayda Sokak ve Bahattin Tatış Sokak yönünde ulaşım sağlanabilir. Kara tarafından İnönü Caddesi üzerinden 100 Sokak ve 144 Sokak yönünde Köşke ulaşım sağlanabilir. Kampüs alanına ulaşıldığında güvenlik görevlilerinin yönlendirdiği noktada araçtan inilerek Köşke ulaşım sağlanmalıdır.

Toplu taşıma araçları ile Tramvay ile Köprü durağında indikten sonra Mithatpaşa Caddesi, Ayşe Mayda Sokak ve Bahattin Tatış Sokak yönünde ulaşım sağlanabilir. Metro ile Hatay durağında indikten sonra İnönü Caddesi üzerinden 100 Sokak ve 144 Sokak yönünde Köşke ulaşım sağlanabilir.

Öğrenci grupları için 

Ziyaret öncesinde Öğretmen tarafından müze de uyulması gereken kurallar özenle hatırlatılmalı.

Öğretmen tarafından Köşk ve Atatürk ile ilgili üzerinde durulması gereken noktalar öğrencilerin yaş gruplarına uygun şekilde merak uyandırıcı hususlar olarak konu edilmelidir.

Ziyaret sonrasında sınıf çalışmalarında Köşk ziyareti sonrasında öğrencilerin en çok etkilendikleri noktalar üzerinde yazılı ve sözlü pekiştirme çalışmaları yapılmalıdır.

 

Yukarı

İletişim için
Özel İzmir Türk Koleji
www.ozelturkkoleji.com
Randevu İçin:
0 232 244 05 00 (1210)